Головна / Новини / Нові можливості

Сьогодні клініко-діагностична лабораторія Комсомольській міськлікарні оснащена всім необхідним для якісного та швидкого виконання різних аналізів. Днями тут почали експлуатувати новий апарат вартістю 200 тис. Грн. для проведення розгорнутого біохімічного дослідження крові, який був придбаний завдяки фінансовій підтримці народного депутата України Костянтина Жеваго. Тепер процес проведення біохімічних аналізів повністю автоматизований – лікареві потрібно лише задати в комп’ютері відповідну програму. Сучасна методика дозволяє виконувати 260 аналізів на годину практично без участі лаборанта, що автоматично виключає людський фактор, іноді впливає на результат.

А ще цей пристрій дозволяє економити реагенти: з заміною обладнання їх витрата зменшився в 2-4 рази, за рахунок чого лаборанти можуть дозволити собі працювати з більш дорогими препаратами. Також економиться об’єм використовуваної води і кількість посуду: новий аналізатор виконує практично всі функції в одній кюветку, яку ще й миє самостійно після виконання аналізу. У підсумку при тих же витратах можна обстежити вдвічі, а то і втричі більше пацієнтів. Слід також підкреслити, що значно зменшилося навантаження на лаборантів: раніше їм доводилося весь робочий день проводити на ногах, виконуючи вручну те, що зараз робить новий апарат. Крім того, аналізатор оснащений термостатом і холодильником, розміщеним прямо у нього на борту, в якому можна зберігати реагенти.

Та й крові для дослідження тепер потрібно зовсім небагато – всього 20 мкл (1 мкл – мільйонна частина літра). Так що зараз навіть грудничків, у яких перш зробити її паркан було досить проблематично, сьогодні можна обстежити в повному обсязі.