Головна / Біографія

zhevago

Костянтин Жеваго

інвестор, підприємець, меценат

Народився 7 січня 1974 року в селищі Іультин Магаданської області. Громадянин України з 1991 року.

У 1996 році закінчив Київський державний економічний університет (зараз Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана), факультет “Міжнародних економічних відносин”, здобув ступінь магістра економіки за спеціальністю “Міжнародна економіка”.

Після цього Костянтин Валентинович в 2003 році здобув ступінь кандидата економічних наук, захистивши кандидатську дисертацію з міжнародних інвестицій та ефективного економічного розвитку в Київському національному економічному університеті.

З 1995 року входив до Наглядової ради Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

У червні 2007 року Костянтин Жеваго приєднався до правління залізорудної компанії Ferrexpo plc – першої компанії з активами в Україні, акції якої почали торгуватися на основному майданчику Лондонської фондової біржі. Компанія у 2012 році відкрила свій другий ГЗК (Єристівський) – перший новий рудник залізної руди в Європі після отримання Україною незалежності. Ferrexpo входить до топ трійки світових експортерів залізорудних окатків, К.Жеваго є співвласником компанії.

Костянтин Жеваго був народним депутатом Верховної Ради України в 1998 – 2019 рр. З 2002 по 2012 рік був членом постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи в Страсбурзі та членом постійної Делегації парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом, до 2014 року очолював групу міжпарламентських зв’язків з Японією. Пізніше був членом Парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя та членом групи міжпарламентських зв’язків з Японією.

Протягом багатьох років роботи Костянтин Валентинович обіймав посади голови та члена керівних та наглядових рад різних українських та міжнародних компаній.

Одружений, має сина та доньку.