Головна / Новини / Свято надії та сподівань

Першого вересня всі загальноосвітні заклади Полтавщини святкували День знань. Для багатьох шкіл він став особливим завдяки фінансовій підтримці народного депутата України Костянтина Жеваго, який особисто поздоровив учнів градизької та глобинської гімназій.

Осінь, як завжди, починається з одного з найулюбленіших та наймасовіших свят України – Дня знань. Хоча в календарі цей день не позначається червоним кольором, але це свято, що стукає в кожні двері. Воно справжнє, всенародне, сповнене мудрості, доброти й людяності. Учні й учителі, батьки й рідні, першокласники й випускники – всі вони герої цього свята. А об’єднує їх шлях, що веде до школи. Тут переплітаються радість і смуток, посмішки і сльози, сподівання першачків і здобутки випускників.

Безумовно, більш за всіх хвилюються першокласники: на них чекає знайомство зі школою та першим учителем, який поведе їх невідомою дорогою знань. Саме для них народний депутат України Костянтин Жеваго традиційно підготував подарунки з нагоди свята – набори канцелярського приладдя, яке вкрай необхідно для навчання в школі.

На перспективу

– Ми співпрацюємо з Костянтином Жеваго із 1998 року, і я не пам’ятаю такого моменту, коли б, звернувшись до нього, не отримували допомогу. Це свідчить про те, що Костянтин Валентинович – дійсно патріот, – сказала директор Глобинської гімназії №1 ім. В.Є. Курченка Катерина Скляр. – У це поняття я вкладаю, в першу чергу, любов до дитини. Якщо людина думає про дітей, думає про їхнє майбутнє, про державу взагалі – вона завжди прийде на допомогу. Завдяки народному депутатові, в нашому закладі з’явилися перші три комп’ютерні класи, ремонтуються та обладнуються кабінети, міняються вікна, відремонтовано та обладнано на сучасному рівні харчоблок і багато іншого.

Цього року Костянтин Жеваго допоміг глобинській громаді здійснити давнішню мрію – повернути першокласників до школи. Двадцять шість років першачки цього районного центру навчалися в дитсадках. Лише цього року, завдяки допомозі Костянтина Жеваго, дітлахи мають можливість не тільки починати свій шлях до знань у стінах гімназії, але й робити це в комфортних умовах.

– Було дуже радісно, коли ми зайшли до класу й побачили посмішки наших дітей, що із захопленням та подивом розглядають свої учбові кабінети: новенькі парти, стільчики, дошки, – підкреслила мати першокласника Інна Авраменко. – Ми добре знаємо, що матеріальне забезпечення учбового процесу є запорукою міцних знань і збереження здоров’я дітей. Я висловлюю величезну подяку від імені всіх батьків першокласників нашому народному депутатові.

Хоча держава не створила відповідних умов, загалом цього року до гімназії прийшло 50 першокласників. За кошти народного депутата України були обладнані кабінети та кімната відпочинку для 60 першачків, придбані сучасні меблі для їдальні.

– Ми бачимо, що, завдяки Костянтину Валентиновичу, зроблено все, щоб діти мали можливість не тільки вчитися в естетичних, комфортних умовах, але й гарно відпочивати, – підкреслила Катерина Скляр. – Проте наше співробітництво на цьому не завершується. У планах (чому вже є попереднє підтвердження) – продовжити заміну старих вікон на новітні енергозберігаючі склопакети, що вкрай важливо в умовах передбачуваного дефіциту енергоресурсів.

Світло й затишно

– Діточки, от і закінчилося сонячне літечко, і ми з вами знову в нашій шкільній сім’ї, яка поповнилась першокласниками. Шкільний дзвінок покличе вас у світлі та чисті кабінети, і ви побачите, що в десяти з них красуються євровікна, – виступила на урочистій лінійці заслужений працівник освіти України – директор Градизької гімназії ім. Героя України Олександра Білаша Алла Салімон. – Тому я хочу від себе особисто, від імені батьків щиро подякувати небайдужій людині, яка неодноразово надавала допомогу нашій гімназії, яка постійно піклується про молоде покоління та якій не байдужі інтереси виборців, – нашому народному депутатові України Костянтинові Валентиновичу Жеваго.

Тепло зустрічали на урочистостях гостей – представників районних адміністрацій, селищних голів, функціонерів освітянської сфери. Було сказано багато хороших і щирих слів та побажань. Проте найкрасномовнішими були яскраві посмішки задоволеної малечі, якій старшокласники вручили чудові подарунки від народного обранця.

– Ви, діти, – майбутнє країни, а фундамент цього майбутнього закладається саме школою. Тому багато років я підтримував, підтримую і буду підтримувати сферу освіти, – підкреслив Костянтин Жеваго. – Знання – це сила, а сила – це знання. Саме освічена людина може будувати сильну, самодостатню, розвинуту державу. Я вітаю вас, ваших батьків і всю громаду з цим великим, а головне – мирним святом. Я хочу, щоб усі ви виросли вільними, гідними, освіченими громадянами України, щоб ми всі разом будували таку Україну, щоб ні в кого навіть думки не виникло порушувати спокій її громадян. Щоб ви радували нас успіхами в навчанні та не пізнали жахіть війни.

На жаль, побажання мирного неба над головою для українців перестало бути суто риторичним. Уперше за часів незалежності Україна зустрічає 1 вересня в умовах неоголошеної війни. Природно, що ці події вплинули на всеукраїнське свято. Понад 300 навчальних закладів України не мають можливості розпочати новий навчальний рік. В містах і селах гинуть люди. Полеглих в цій неоголошеній війні на урочистостях з нагоди Дня знань громада  вшанувала хвилиною мовчання.

Руслан Кохно