Головна / Новини / Apple рулить!

Перший в Україні Apple-клас з’явиться в СШ №1 – зовсім скоро тут учні зможуть навчатися не по книгам, а по планшетах. Ремонт в цьому надновому кабінеті виконаний в стилі хай-тек, причому не забули і про салатні кольорі. Планується, що в дизайні кабінету з’являться навіть символи надкушеного яблучка.

У новому навчальному році в СШ № 1 запрацює надсучасний Apple-клас, в якому для кожного учня буде передбачений планшет. Ремонтні роботи в кабінеті і його обладнання проводились цього літа. Зараз вчителі активно обмірковують, як застосувати сучасні технології при вивченні різних предметів.

Слід зазначити, що ремонт кабінету і закупівля необхідної техніки були профінансовані за рахунок коштів Благодійного фонду «Полтавського ГЗК» – це понад 400 тис. грн .; 33 планшетних комп’ютера Apple четвертого покоління, необхідних для функціонування кабінету, вже доставлені в школу. Причому, за словами вчителя інформатики школи №1 Олександра Романа, планшети ліцензовані і від оригінального виробника – не китайська версія. У кабінеті також планується встановити проектор і ноутбук для вчителя, щоб не обмежуватися одними лише планшетними комп’ютерами.

– Довгоочікуваний кабінет, – зізналася директор школи №1 Наталія Тягай. – Він справді суперінноваційних: тут будуть зосереджені найсучасніші технології. Ми навіть не мріяли про таке, адже кожен розуміє, що це не дешеве задоволення. Коли ми дізналися, що кожна школа в місті отримає від Благодійного фонду спонсорську допомогу, то задумалися, що саме нам потрібно. Зізнаюся, відразу ж згадали про ідею першого заступника міського голови Дмитра Бикова щодо впровадження в навчальний процес планшетних технологій. Я думаю, діти із задоволенням будуть тут навчатися. А коли кожен з них потримає в своїх руках заповітну мрію будь-якої сучасної дитини, процес отримання знань стане більш захоплюючим і приємним. До речі, обладнання, яке експлуатується на Полтавському ГЗК, функціонує на тих же принципах, що і планшети. Тому, навчившись ними користуватися, в майбутньому наші школярі з легкістю зможуть опанувати складну техніку, якщо виберуть для себе потрібні комбінату професії.

Дмитро Биков, в свою чергу, додав, що ідейним натхненником створення Apple-класу став засновник Благодійного фонду «Полтавського ГЗК», народний депутат України Костянтин Жеваго. «Цей Apple-клас – перший в Україні, – підкреслив перший заступник міського голови. – Тут школярі користуватимуться кращими зразками сучасної техніки. Такий креатив в освіті доступний тепер і в комсомольській школі, що не може не радувати. Сьогодні навчання не нудний, а ігровий процес, в якому діти самі захочуть брати активну участь».

На даний момент вчителі школи працюють над «завданням на літо»: їм необхідно обміркувати, на якому саме етапі навчання можна якісно застосовувати планшети і досконально оволодіти всіма їх функціями. Цікаво, що цією технікою зможуть користуватися навіть діти початкової школи. Різноманітність встановлених програм дозволить застосовувати планшетні комп’ютери при вивченні будь шкільної дисципліни. Приміром, вони допоможуть при читанні книг, вивченні діалогів англійською мовою; зроблять можливими віртуальні подорожі по всіх музеях світу, морям, океанам, континентам і навіть дозволять проникнути в простори космосу. Іншими словами – можливості планшетів безмежні.

Наталя ВОЙТЕНКО