Головна / Видео / «Нам потрібно піклуватися про кожну людину окремо», – народний депутат України Костянтин Жеваго
img_6132

З 2011 року для онкодиспансеру за підтримки Костянтина Жеваго було виділено більше 1 млн 845 тис. грн.

14 липня Кременчуцький обласний онкологічний диспансер на запрошення персоналу та пацієнтів відвідав народний депутат України Костянтин Жеваго. За словами головного лікаря закладу Володимира Севідова, з 2011 року тут проведено близько 3 тис. операцій завдяки ремонту та обладнанню за рахунок спонсорських допомог різних рівнів.
6 років тому відновити постійну операційну роботу поставив за мету тодішній мер міста Олег Бабаєв.

«Ремонт в усіх приміщеннях відповідає євро-стандартам. Тут витяжна вентиляція, централізоване кондиціювання, бактерицидні фільтри. Я пишаюсь тим, що пацієнти перебувають у комфортних умовах, а ми можемо проводити складні операції, не відмовляючи їм та не беручи коштів за обладнання, як це зазвичай відбувається у приватних клініках», – розповів на зустрічі головний лікар онкодиспансеру.

У хірургічному відділі розміщені два електропристрої. Як відзначив Севідов, таких по всіх клініках України налічується близько 15, і у єдиному Кременчуці їх два. А це – за словами лікаря – забезпечує можливість проводити паралельні операції, у той час пацієнти не чекають черг та можуть бути вчасно прооперованими. У 2011 році на прохання диспансеру закупив дані пристрої Костянтин Жеваго.

img_6055

«Апарати працюють 5 років безперебійно: їх вмикають о 8 ранку та вимикають о 7 вечора. У середньому на одному апараті проходить по три операції впродовж дня. Вони функціональні, безпечні для пацієнта та зручні для хірурга», – розповів Володимир Севідов.
Серед операційних послуг диспансеру: лапероскопічні операції кишечника, операції на нирках, жовчному міхурі, матці, складні видалення молочних залоз.

«Мені подобається ваш підхід, і що ви мислите цивілізаційними цінностями. Наразі нам потрібно піклуватися про кожну людину окремо: для збільшення продовжуваності життя, а від цього залежить і кількість робочих сил, і рівень забезпечення країни в цілому. І моє завдання, як народного депутата, здійснювати усе можливе для покращення рівня життя українців. У сфері медицини я допомагав ще разом із Олегом Мейдановичем, допомагаю зараз і вболіватиму за дане питання надалі», – звернувся Костянтин Жеваго до головного лікаря. Фінансування фондом у 560 тис. грн (65 тис. дол. США) надало можливість закупити два електропристрої та кілька екземплярів хірургічних ножів та зажимів, за допомогою яких операції відбуваються без крововтрат, а пацієнти швидше адаптуються у постопераційні періоди.

«Досвід нашої співпраці нараховує декілька років. Це якісне обладнання, виготовлене в США. Я задоволений, що люди отримали доступ до такого технологічного обладнання. Показники середнього віку людини ростуть, і це важливо, що ми повертаємось у рівень європейських країн», – переглядаючи обладнання, відзначив Костянтин Жеваго.
Журналістам головний лікар розповів про автомобіль та електрод-пінцет, закупку яких було здійснено за допомогою Костянтина Жеваго з 2011 по 2012 роки.

«Що важливо, ми досі сівпрацюємо з фірмами-виробниками за домовленістю. Лікарі пройшли додаткове навчання роботи на даних пристроях. Однак я не можу не згадати і останньої їхньої допомоги цього року при закупівлі вихідного обладнання для операційного блоку. У той час, коли левова частка сил та фінансування держави спрямована на забезпечення безпеки України на сході, ми зверталися до багатьох приватних фірм та благодійних організацій, і допомога надійшла лише від декількох організацій. У 2017 році фонд виділив більше мільйона гривень на необхідне для операційних обладнання», – зауважив Севідов.  На столі у хірургічній журналістам та гостям зустрічі показали видатковий хірургічний матеріал, закуплений у партії допомоги, вартістю у 1 млн 325 тис. грн (45 000 євро або 51 000 дол. США). Як повідомив головний лікар закладу, матеріалу вистачить на проведення операцій впродовж 3-5 років.

«Для мене головне – що проводити операції є чим. Від колективу онкодиспансеру та від усіх вилікуваних на вашому обладнанні кременчужан, мешканців району та області нашими силами – ми висловлюємо слова вдячності вашій небайдужості», – звернувся до народного депутата Севідов.  Він вручив Костянтину Жеваго вдячний лист від персоналу та хворих онкодиспансеру. Народний депутат у свою чергу подякував лікарям та чолі з Володимиром Севідовим та зауважив, що лишається на зв’язку для подальшої допомоги.

Відео: ТРК “ГОК”

Фото: Олександр Грінченко

Текст: Аріна Алініна

Опубліковано: Кременчуцька газета, http://kg.ua/news/zhevago-pervaya-bolnica

Електронний примірник видання доступний за посиланням – https://drive.google.com/file/d/0B722QroVgVsUV0JCdjZRWEtJVTg/view